Impregnace

Impregnace

Žít zdravě v suchu a čistotě

Unikátní a vysoce účinný systém ochrany nanotechnologickými přípravky ISOKOR® zušlechťuje povrch materiálu a tím také mimořádně prodlužuje jeho životnost. Na ošetřovaný povrch se pevně naváže neviditelná ochranná vrstva nanočástic ISOKORu. Takto ošetřená plocha odpuzuje vodu, olej a zůstává čistá bez plísní, bakterií a mechů. Zachová si vzhled novosti a výrazně se snižují náklady na její údržbu. Silný vodě odpudivý "lotosový" efekt vytváří účinnou samočisticí schopnost ošetřeného materiálu.

Chemické vazby přípravku ISOKOR® s ošetřeným povrchem jsou tak pevné, že počasí a jiné nepříznivé vlivy prostředí nenaruší jejich stabilitu. (Vazby jsou odolné vůči posypové soli, kyselinám, zásadám a rozpouštědlům.)

Ošetřený povrch neztrácí prodyšnost. Účinné složky ISOKOR® vytvoří strukturu, jejíž mezery jsou dostatečně velké na neomezený přechod vodní páry a plynů.

Společnost ISOKOR s.r.o. využívá jedinečný systém vysoce účinné celoživotní ochrany povrchů použitím výrobků ISOKOR PROFI & ISOKOR REVIVER s pozitivním vlivem na ekonomiku a ekologii.

GREEN PRODUKT

Ošetřený povrch je bezpečný pro zdraví člověka a může přijít do kontaktu s potravinami. Například ISOKORem chráněna textilie je absolutně zdraví neškodná i pro kojence.


Princip impregnace

Příkladem jsou vlastnosti lotosového listu. Jeho povrch má vysoce hydrofobní vlastnosti, díky čemuž se na něm velmi těžko udrží jakákoliv nečistota. Pokud přece, tak po prvním dešti ji zcela odstraní dešťová voda a rostlinka je tak stále čistá. Shodné vlastnosti se dají přisoudit jakémukoliv druhu povrchu ošetřeného IsoKorem.

Princip je v nanesení nanočástic na povrch materiálu, kde se po aplikaci částice rovnoměrně navážou na ošetřovaný materiál a úplně, ale neviditelně pokryjí jeho plochu. Výsledkem je dokonalá neviditelná impregnace, která znemožňuje pevné uchycení nečistot a jejich proniknutí do hloubky struktury materiálu. Zároveň zůstávají zachovány paropropustné vlastnosti materiálu. Díky tomu je výsledná ochranná vrstva zcela odolná vůči působení vlhkosti a mrazu. Stabilitu zásadně neovlivní ani časté střídání teplot nebo působení chemických látek.

Použitím IsoKoru® se vzhled a jiné vlastnosti materiálu nemění. Ale například obyčejná vápenocementová omítka získá neobyčejné vlastnosti - stává se hydrofobní, dýchá, je dlouhodobě stabilní a trvalá.

Kromě zdravého stylu přináší IsoKor i významné ekonomické výsledky - zásadně prodlužuje životnost a kvalitu standardních stavebních materiálů. Ošetřený povrch materiálu, na rozdíl od neošetřeného lépe odolává vlyvům povětří. Zvětrávání a koroze ho už výrazně neohrožuje. Podle potřeby třeba ošetření po 10 až 30 let zopakovat, a tak vzhled a kvalita ošetřeného materiálu zůstává neměnná po celou dobu ochrany IsoKorem®.

IsoKor® je ideální pro porézní minerální materiály v exteriéru i interiéru: vápenocementové omítky, umělý kámen, kámen (zejména vápenec, pískovec) dřevo i textil, kůži a také materiály nesavé (jako je sklo, kov, či leštěný mramor, obkládačky a dlažby.) Ochranný film částic zaniká pouze mechanickým opotřebením nebo postupným zvětráváním povrchové vrstvy ošetřeného materiálu.

Avšak díky ochraně nanočásticemi se zvětrávání původního materiálu posouvá o desítky let. Isokor® po 24 hodinách od aplikace ukončí svou reakci. Stává se nejen stabilním, ale také absolutně zdraví neškodným.

Používáním IsoKoru® se mění zásadním způsobem financování a zejména údržba staveb. Prodloužení životnosti tradičních stavebních materiálů bude mít v budoucnu významný vliv nejen na finanční zdroje soukromé, ale zejména na výrazné šetření veřejných zdrojů.

I když jednotlivé typy IsoKoru mají odlišné chemické složení - od zcela ekologického na bázi vody až po typy na bázi isopropanolu - jeho vlastnosti jsou v podstatě stejné. Typy IsoKoru se liší především oblastmi použití a životností ochrany.

V praxi se setkáváme při ošetřování různých materiálů:

  • Krycí nátěr - nanesení vrstvy barvy, laku a jiných přilnavých chemikálií na ošetřovaný povrch
  • Impregnace - napouštění materiálu impregnační látkou s požadovanými vlastnostmi

Standardní impregnace materiálů je použitelná pouze u savých materiálů. Vyplní hrubé mezery ve struktuře materiálu. Ten získá odolnost vůči vodě, ale neztratí prodyšnost ! Změní se vzhled, ale i některé užitečné vlastnosti materiálu.

IsoKor® impregnace a nanotechnologie v praxi

  • IsoKorom® ošetřený povrch si zachovává původní vzhled, pružnost, pevnost, paropropustnost. Ošetřením se zvýrazní a osvěží barevný odstín a vzniká částečná ochrana před působením UV záření.
  • Získá výjimečné vlastnosti, (neobvyklé pro konkrétní neošetřený materiál) - vysokou odolnost vůči vodě, prachu a jiným nečistotám.
  • Vývoj nanotechnologie výrazně postoupil. Velikost nanočástice dosahuje tisícinu tloušťky lidského vlasu. Při aplikaci IsoKoru® na ošetřovaný povrch nanočástice vyplní jeho póry a zároveň se na něj chemicky navážou.
  • Chemické vazby jsou tak pevné, že jejich stabilitu nenaruší fyzikální faktory (povětrnostní podmínky, teplota), ani chemické faktory (vazby jsou odolné vůči kyselinám, zásadám a rozpouštědlům). Destrukce vazeb je možná pouze mechanickým namáháním.
  • Ošetřený povrch neztrácí prodyšnost, protože účinné složky IsoKoru vytvoří síťovou strukturu, která má mezery až 20 000krát menší, než je průměr kapky vody. Mezery jsou však dostatečně velké na neomezený přechod vodní páry a plynů.

Certifikát výrobku 00018/TSUS/T/2012


© 2021, Amila s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑